Mesto Myjava

Úspešná generálka Spartaka pred jarnou časťou, Sereď zdolal 4 : 1

Úspešná generálka Spartaka Myjava pred ligou.

V sobotu 18. februára 2023 dopoludnia privítali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na domácom umelom trávniku treťoligového súpera, tím ŠKF Sereď. Pre kopaničiarov to bola generálka pred štartom jarnej časti 2. futbalovej ligy 2022/2023, ktorá štartuje už o týždeň.

V úvodných minútach stretnutia sa hra prelievala zo strany na stranu a súperi sa snažili vymyslieť účinný recept na prekonanie obrany toho druhého. A rýchlejšie ho našli domáci futbalisti, keď najprv v 9. minúte skúšal aktívny Olejník nájsť pred bránou nabiehajúceho Pekára, čomu ale zabránil gólman Šípka a loptu si uchmatol pre seba. No o minútu neskôr už také šťastie nemal a hoci sa mu prvú strelu Myjavy podarilo vyraziť, ďalší Pekárov pokus už rozvlnil sieť za jeho chrbtom. Myjava - Sereď 1 : 0. V 12. minúte sa situácia opakovala a seredský brankár len tak tak stiahol loptu spred kopačky myjavského kapitána. V 15. minúte sa rútil sám cez celé ihrisko Tancík a jeho akciu zakončoval opäť Pekár. Obrana hostí však stihla loptu vyraziť na roh. Kopaničiari boli naďalej aktívnejším tímom a v nasledujúcej minúte videli diváci na tribúnach ďalšiu peknú akciu, v ktorej skúšal šťastie Legnani. V súboji s obrancom Serede sa ale nepresadil. V 17. minúte nevyhodnotil ideálne situáciu brankár Spartaka Kubica a po jeho vybehnutí ho prestrelil Janso, ktorý tak vyrovnal na 1 : 1. V 24. minúte mohli ísť hostia do vedenia. Našťastie pre domácich, Vantruba Tomanovu chybičku nevyužil, strela mu celkom nesadla a Kubica loptu ukryl do rukavíc. Vzápätí po rýchlej kontre mieril tesne nad brvno Legnani. V 31. minúte predviedlo ukážkovú spoluprácu duo Pekár - Olejník. Prvý menovaný vyslal presný center a druhý nedal gólmanovi hostí šancu. Myjava - Sereď 2 : 1. Tá istá dvojica hráčov uspela aj v 36. minúte a Olejník zvýšil náskok svojho tímu na 3 : 1. Následný brejk s Michaličkovou koncovkou hráčom ŠKF nevyšiel, aj keď veľa nechýbalo... Na prestávku sa tak tímy rozišli s dvojgólovým rozdielom v prospech Spartaka.

Vstup do druhého dejstva mali úspešnejší opäť Myjavčania a v 49. minúte napol sieť súpera skúsený Pekár. Myjava - Sereď 4 : 1. V 60. minúte sa ocitol v čistej šanci po úniku Legnani, ale Šípka odhadol smer jeho strely a loptu vyrazil. Tlak domácich v tejto fáze stretnutia pokračoval a v 61. minúte pálil tesne nad spojnicu seredskej svätyne Tancík. V 66. minúte sa podarilo uvoľniť Púchlovi, jeho pokus Kubica vyrazil a následná Vanrtubova dorážka opečiatkovala žrď myjavskej brány. V 70. minúte zasa na opačnej strane ihriska nastrelil "vinkel" Škrteľ. Ten sa ocitol v dobrej pozícií aj v 77. minúte, ale keďže nevystrelil hneď z voleja, defenzíva stihla nebezpečenstvo zažehnať. V 84. minúte ešte dokázal Škrteľ prekonať vybehnutého brankára Šípku, ale jeho zakončenie nemalo potrebný dôraz a ani smer, aby sa pretavilo do piateho myjavského gólu. Spartak Myjava tak nakoniec zdolal ŠKF Sereď 4 : 1 a víťazne sa naladil pred prvým jarným kolom 2. futbalovej ligy, v rámci ktorého vycestuje v nedeľu 26. februára 2023 do Žiliny.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Určite to bol dnes zaujímavý zápas. Bol pre nás poučný tak v ofenzíve ako aj v defenzíve. Nejaké veci nám to ukázalo a tie si musíme v priebehu budúceho týždňa na videu rozobrať. Pretože niektoré situácie a ich riešenie z pozície obrany by nás mohli o týždeň mrzieť. Ďalšia vec je to, čo sme dnes pozahadzovali. Tak to je takisto na zamyslenie. Takže hovorím, my si to musíme dobre zanalyzovať tak, aby sme sa správne nachystali na prvý majstrovský zápas v Žiline. Zdravotne sme všetci k dispozícií, ani jeden hráč momentálne nie je mimo kádra, že by bol zranený alebo chorý a my sa už na ten prvý majstrovský zápas tešíme."

• zostava Spartaka Myjava: Kubica, Štefánek (63. Svatík), Flamík (79. Buchel), Tancík (63. Copko), Benovič (79. Sivák), Pekár (63. Mareš), Olejník (63. Škrteľ), Cisár, Toman (79. Lopušan), Legnani (79. Martišiak), Čurik (63. Boledovič)
  • zostava ŠKF Sereď: Šípka, Vida, Hladík, Remeň (86. Ďurina), Michalička, Mpofu, Janso, Mikeš, Klačman (14. Kovchar), Edin (57. Dedok), Vantruba (80. Kinssley)
  • góly: 31. a 36. Olejník, 10. a 49. Pekár - 17. Janso
  • rozhodovali: Osuský - Kahun, Obeda

Dátum vloženia: 18. 2. 2023 15:51
Dátum poslednej aktualizácie: 18. 2. 2023 15:54
Autor: M. Hrin