Mesto Myjava

Volejbalisti v odvete proti Panathinaikosu neuspeli

Myjavčania v odvete na Panathinaikos nestačili.

Myjavskí volejbalisti prehrali v odvete Európskeho pohára Challeng Cup v Aténach s domácim Panathinaikosom 1 : 3. Rovnakým výsledkom skončil aj prvý zápas, ktorý súperi odohrali pred týždeňom v Myjave.

Myjavčania siahali na ešte lepší výsledok, ako minulý utorok, keď v stredu dokonca viedli vo štvrtom sete 23 : 20, no nakoniec ho stratili a zápas prehrali. Ukončili tak svoje účinkovanie v Európskom pohári Challenge cup v sezóne 2022/2023. Družstvo v stretnutí viedol Jaroslav Petrucha, keďže hlavný tréner Vitalij Osipov s tímom necestoval zo zdravotných dôvodov. V medzinárodnej konfrontácii budú pokračovať myjavskí hráči v rámci stredoeurópskej ligy MEVZA, kde ich čaká prvý turnaj od 1. do 3. novembra 2022 v slovinskom Kamniku.

CHALLENGE CUP - MUŽI, 32/FINÁLE:
PANATHINAIKOS ATÉNY - TJ SPARTAK MYJAVA 3 : 1 (16, 17, -26, 23)

rozhodovali: Schoenmakers (Bel.) a Balandžić (Srb.), 1950 divákov

Zostava TJ Spartak Myjava: Valo 0, Konc 13, M. Zeman 7, Viskup 16, Watzka 6, O. Zeman 2, liberá S. Paňko a Šíma (Pollák 6, M. Donec 0, A. Donec 0, Š. Rzyman 1). Tréner: J. Petrucha

Jaroslav Petrucha: "Na dnešný zápas sme sa veľmi tešili, vedeli sme, že bude horúce prostredie v Grécku, čo sa aj potvrdilo. Hrali sme pred výbornou kulisou v hale, v ktorej sme ešte nehrali. Kapacita haly bola 18 tisíc divákov, pričom sa nám v nej hralo veľmi dobre. Súper bol jasným favoritom, čo v podstate aj potvrdil. Bojovali sme a v rámci svojich možností sme odohrali dobrý zápas s výsledkom 1 : 3. Škoda štvrtého setu, kde sme mali šancu zdramatizovať zápas a hrať piaty set. To sa nám síce nepodarilo, ale zo zápasu odchádzame so vztýčenou hlavou."

Dominik Valo, kapitán družstva: "Pred zápasom sme mali informácie, že budeme hrať v olympijskej hale, pričom sa očakáva bohatá divácka kulisa. Inštrukcie boli jasné - prezentovať sa dobrým výkonom a urobiť dobrú vizitku klubu, slovenského volejbalu a aj sebe. Nebol na nás vyvíjaný tlak z hľadiska výsledku, keďže kvalitatívna úroveň nášho súpera je všetkým známa. K zápasu sme chceli pristúpiť zodpovedne a spraviť volejbalovú šou pre divákov pred televíznymi obrazovkami a taktiež pre divákov, ktorí nás prišli povzbudiť priamo do haly. Zápas sme zvládli, snažili sme sa baviť hrou a užívať si to. Z herného hľadiska nás teší vyhratý set, avšak mrzí koncovka štvrtého setu, kde sme vyhrávali 22 : 18. No aj tak sme set nedotiahli do víťazného konca - to by sa nemalo stávať."

Ďalší zápas európskeho pohára zo Slovenskou účasťou:

Challenge Cup – muži - 32/finále, 2. zápas:

• SK TIRANA (Alb.) - RIEKER UJS KOMÁRNO 1 : 3 (18, -16, -19, -21). Komárno postupuje do ďalšieho kola)