Mesto Myjava

Víťazný vstup myjavských volejbalistov do nového roka

Víťazný vstup myjavských volejbalistov do nového roka.

Dvanáste kolo Niké Extraligy mužov prinieslo tri hladké víťazstvá domácich tímov. Bratislavčania zdolali Svidník bez straty setu po prvý raz od 13. marca 2021. Prešovčania nemali s Prievidzou väčšie problémy, keď ju porazili 3 : 0 a dovolili jej uhrať len 40 bodov.

No a v televíznom šlágri sa zrodil na prvý pohľad hladký triumf Myjavy, ale o výsledku sa rozhodovalo v druhej polovici všetkých troch setov, keď v treťom domáci prehrávali aj o tri body (14 : 17). Napokon ho vyhrali najtesnejším rozdielom a upevnili si tak pozíciu na čele tabuľky.

Niké Extraliga mužov, sobota 7. 1. 2023
TJ Spartak Myjava – Rieker UJS Komárno 3 : 0 (19, 19, 23)

rozhodovali: Kováč a Juráček

zostava TJ Spartak Myjava: Valo 3, Konc 13, M. Zeman 7, Viskup 15, Watzka 14, Pollák 5, libero S. Paňko (Š. Rzyman 0). Tréner: V. Osipov

zostava Rieker UJS Komárno: Ogurčák 4, Mačuha 9, Százvai 1, Gergely 14, Kohút 5, Kasperkevič 2, liberá Krajčo a Pati-Nagy (B. Hanúsek 1, Szarek 9). Tréner: G. Chochoľak

hráči zápasu: Dominik Valo (TJ Spartak Myjava) – Marek Gergely (Rieker UJS Komárno)

Vitalij Osipov, tréner TJ Spartak Myjava: "Nebol to taký ľahký zápas, ako ukazuje výsledok. Vyhrali sme 3 : 0, ale na tento výsledok sme museli ukázať veľmi dobrý výkon. Všetky tri sety boli do polovice vyrovnané, ale potom sme vždy zlepšili podanie a to rozhodlo o koncovkách v náš prospech."

Gabriel Chochoľak, tréner Rieker UJS Komárno: "Gratulujem Myjave k zaslúženému víťazstvu a trom bodom. Jej hráči podali výborný výkon. Do zápasu sme vstúpili vlažne a viezlo sa to s nami až do polovice druhého setu. Potom sme sa chceli rozohrať, ale Myjava bola rozbehnutá a nedokázali sme ju zabrzdiť."