Mesto Myjava

Spartak stratil v Dubnici dva cenné body

Spartak stratil v Dubnici dva cenné body.

V nepríjemnom marcovom počasí vycestovali v druhú marcovú sobotu hráči Spartaka Myjava do Dubnice nad Váhom, aby tu odohrali zápas 20. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 s domácim celkom.

Ten sa snaží vymaniť zo záchranárskych prác v spodnej časti tabuľky, zatiaľ čo spartakovci mali v úmysle nadviazať na úspech z predošlého týždňa a po Trebišove zdolať aj Dubnicu.

Do stretnutia na ťažkom teréne vstúpili o čosi lepšie domáci futbalisti, zatlačili Myjavu na jej polovicu ihriska a snažili sa nájsť účinný recept na Kubicu, z čoho pramenila aj skorá žltá karta pre myjavského hráča Adama Cisára po zákroku na Isaaca. Ten ju inkasoval už v 3. minúte zápasu. No obraz diania na ihrisku sa postupne menil a iniciatívu začali preberať kopaničiari, ktorí sa čoraz dôraznejšie tlačili pred Vavrúšovu svätyňu. V 13. minúte tak preveril reflexy dubnického gólmana utešenou strelou kapitán Pekár. A nasledoval rohový kop po ktorom sa už priaznivci Spartaka prítomní na dubnických tribúnach tešili z prvého gólu. Hlavičkou sa totiž presadil hráč minulého kola, Stanislav Olejník. Dubnica – Myjava 0 : 1. Hostia boli aj naďalej nebezpečnejším tímom a v 28. minúte po nedorozumení v dubnickej defenzíve rozvlnil sieť za Vavrúšovým chrbtom dobre mierenou strelou Pekár. Dubnica – Myjava 0 : 2. Na loptu si musel v 32. minúte siahnuť aj Kubica, keď vyrážal priamy kop domácich nad brvno. Vzápätí po Martinekom zahranom rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa spojnice brány Isaac. Ďalšiu šancu mali Myjavčania útočiaci v prečíslení v 37. minúte, no Legnani miesto zakončenia posunul loptu v ofsajde stojacemu Pekárovi a tretí gól z toho nebol. Ten napokon predsa len padol o dve minúty neskôr z Olejníkovej kopačky, ale útočník Spartaka bol takisto v postavení mimo hry a tak sa už do polčasovej prestávky na stave nič nezmenilo.

Do druhého dejstva vstúpili obaja súperi bez zmien v zostavách a hra pokračovala v nasadenom tempe. V 48. minúte sa do útoku hnal aktívny Olejník, no dosť tvrdým zákrokom ho v ňom zastavil domáci brankár, ktorý si tým vyslúžil žltú kartu. Kratšie zdržanie a nedorozumenie s Olejníkovým ošetrením využili Dubničania, vyslali loptu do šestnástky Myjavy, kde ju v 51. minúte perfektne hlavou trafil Babović a znížil na 1 : 2. V nasledujúcich minútach museli spartakovci hasiť viacero ofenzívnych akcií Dubnice, ktorá nabrala druhý dych a hrozila vyrovnaním. Okrem Kubicu bol v permanencii najmä obranca Svatík, na ktorom skončilo viacero nebezpečných pokusov hráčov v modrom drese. Tlak domácich pokračoval aj po trojnásobnom striedaní Spartaka, Dubničania mali loptu na svojich kopačkách častejšie ako hostia a v 70. minúte sa pokúšal pridať druhý gól Bílovský. Jeho pokusu ale chýbala potrebná razancia a Kubica ho zlikvidoval. V 82. minúte zasa vystrašil ďalekonosnou strelou mieriacou pod brvno myjavského brankára Pagáč. S pribúdajúcimi minútami sa nápor Dubnice zvyšoval a prakticky stále sa hra odvíjala na polovici Spartaka, ktorý si tesný náskok musel usilovne brániť. To sa mu, bohužiaľ, nepodarilo a v nadstavenom čase po skrumáži v pokutovom území Myjavy nariadil hlavný arbiter Čiernik pokutový kop. Ten bezpečne premenil Babović a v samotnom závere stretnutia tak uchmatol kopaničiarom dva body.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Dnes by som to rozdelil na dva polčasy. Na prvý, kde sme mali jednoducho zápas zatvoriť tretím gólom, príležitosti sme na to mali. Bohužiaľ, bolo to len 0 : 2, čo nás mrzí. Druhý polčas, slová, ktoré sme si povedali, zostali len v šatni. Škoda toho gólu na 2 : 1, ktorým sme súpera postavili na nohy. Myslím si však, že gól na 2 : 2 bola vymyslená jedenástka, čo by sa nemalo stávať. V konečnom dôsledku, dnes sme dva body stratili a sme radi aj za ten jeden, ktorý si vezieme domov."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Tancík, Benovič, Pekár (K) (88. Copko), Olejník (68. Škrteľ), Cisár, Toman (53. Lopušan), Mareš (68. Štefánek), Legnani (68. Martišiak), Čurik, Svatík
  • Zostava FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš, Levai, Pagáč, Bílovský (K), Martinek, Isaac, Caeiro, Cyprian (56. Rosenberger), Babović, Adamec (56. Rizie), Kramár (81. Nomilner)
  • ŽK: 3. Cisár, 48. Tancík, 56. Svatík – 48. Levai, 48. Vavrúš, 87. Rizie