Mesto Myjava

STREDOEURÓPSKA LIGA MEVZA

Stredoeurópska liga mužov MEVZA - základná časť - 15. a 17. kolo, piatok 28. 1. a nedeľa 30. 1. 2022:

V 15. kole medzinárodnej súťaže MEVZA si istý účastník Final Four tejto súťaže, rakúsky Aich/Dob, vylámal zuby na Myjave. Zverenci trénera Martina Pipu výborne podávali aj útočili a favorita zdolali hladko 3 : 0. Tretí zápas v poslednom januárovom týždni v medzinárodnej súťaži MEVZA odohrali volejbalisti TJ Spartak Myjava v chorvátskom Záhrebe. Po prvom víťaznom sete stratili zverenci trénera Martina Pipu druhý set v koncovke a vo zvyšných dvoch setoch prehrali na 16, resp. na 15 bodov. S rovnakým súperom sa Myjavčania stretnú v predposlednom zápase súťaže MEVZA v dohrávke 7. kola už v utorok 1. februára o 18.00 hod.

TJ Spartak Myjava – Zadruga Aich/Dob (Rak.) 3 : 0 (14, 19, 17)

rozhodovali: Ujházi a Adler (obaja Maď.), 100 divákov

TJ Spartak Myjava: Pollák 5, Valo 2, Pokopec 10, Mačuha 9, Konc 16, Watzka 12, liberovia Ochodnický a Šíma (Barták 0, Š. Rzyman 0, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa

Zadruga Aich/Dob: M. Hruška 1, Podlesny 1, Marelić 9, Frances 3, Ketrzynski 10, Gergely 7, libero Steiner (Paduretu 0, Krassnig 1, Miranda de Alcantara 2). Tréner: Z. Nikolić

hráč zápasu: Erik Watzka (TJ Spartak Myjava)

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „Podali sme veľmi dobrý výkon. Tlačili sme súpera podaním a dobre sme bránili. Celkovo som s výkonnom svojich hráčov spokojný. Verím, že takéto výkony budeme schopní opakovať častejšie. V nedeľu hráme v Záhrebe a na zápas sa už tešíme.“

HAOK Mladost Záhreb (Chor.) - TJ Spartak Myjava 3 : 1 (-23, 23, 16, 15)

rozhodovali: Novak a Tomeć (obaja Slo.)

HAOK Mladost Zagreb: Gajić 8, Buša 20, Zeljković 16, Nikačević 16, Višić 5, Jakovac 6, libero Smiljanic (Vasko 1, Cvanciger 4). Tréner: R. Gačič

TJ Spartak Myjava: Barták 0, Pokopec 16, O. Zeman 2, Konc 14, Š. Rzyman 6, M. Zeman 6, liberovia S. Paňko a Šíma (Pollák 2, Mačuha 0). Tréner: M. Pipa

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „V prvom sete sme hrali výborne aj s hráčmi, ktorí hrávajú za iných okolností menej a dostali v Záhrebe príležitosť. V druhom sete sme sa so súperom naťahovali do stavu 23:23, potom sme dostali na útoku bod po bloku a domáci druhý set získali pre seba. Tretí a štvrtý set sme už toľko nevzdorovali a hladko ich prehrali. Príležitosť dostali hráči z lavičky a tento zápas splnil naše očakávania.“