Mesto Myjava

Myjavskí plavci zaznamenali ďalší progres

Ďalšie úspechy myjavských plavcov počas jari 2023.

Členovia Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava odštartovali jarnú časť súťažnej sezóny. Prípravu pre odstávku bazéna absolvovali formou suchých tréningov, niekoľko z nich dochádzalo trénovať s partnerským oddielom Slávia Trenčín.

Matej Kormaník sa ešte 28. januára 2023 zúčastnil na prvom kole FPD Slovenského pohára plaveckých nádejí v Trenčíne a vo všetkých svojich štartoch sa umiestnil do desiateho miesta, čo je vzhľadom na tréningové možnosti slušný výsledok.

Šimon Ondrejka sa zasa predstavil 25. februára 2023 na Pohári mesta Trenčín, kde výrazným zlepšením svojho osobného maxima v disciplíne 200 m znak obsadil vynikajúce 2. miesto. Gratulujeme! Ani v ostatných plávaných disciplínach nesklamal, zmestil sa do prvej desiatky najlepších a tak sa tešíme na jeho ďalší progres.

Početnejšia výprava Myjavčanov štartovala 11. marca 2023 v Senici na Jarných majstrovstvách západoslovenskej oblasti - dlhé trate. Túto súťaž plavci poňali ako kvalitný tréning, nakoľko na dlhé vzdialenosti nemajú ešte naplávané tréningové kilometre, napriek tomu ich dosiahnuté výsledkypotešili, keď Šimon Ondrejka obsadil na 400 m voľný spôsob 4. miesto v kategórii 13-ročných chlapcov a v rovnakej disciplíne Paulína Marková obsadila 9. miesto v kategórii 13-ročných dievčat. Barbora Reptová získala 13. miesto, Markéta Marková 18. miesto a Valerie Drábeková 21. miesto v kategórii 14 - 15-ročných dievčat. Ďakujeme!

Dňa 25. marca 2023 členovia myjavského plaveckého oddielu cestovali na Veľkú cenu mesta Nové Zámky a táto výprava tu zanechala výraznú medailovú stopu. Spartakovská delegácia v zložení Samuel Bzdúšek, Valerie Drábeková, Natália Dugová, Emma Garajová, Matej Kormaník, Markéta Marková, Melánia Matušíková, Šimon Ondrejka, Barbora Reptová, Tereza Reptová a Jakub Svítek si vyplávala dvanásť medailových umiestnení a niekoľko nepopulárnych štvrtých miest. O medailové potešenie sa postarali Matej Kormaník v kategórii 10-ročných chlapcov, Šimon Ondrejka v kategórii 13 - 14-ročných chlapcov, Jakub Svítek v kategórii 12-ročných chlapcov a Barbora Reptová v kategórii 14 - 16-ročných dievčat. Gratulujeme! Medaila tesne ušla Natálii Dugovej, Markéte Markovej, Emme Garajovej.

Ani jeden zo zverencov trénera B. Kormaníka nesklamal, poposúvali si osobné maximá a vedenie oddielu verí, že plavci v nastúpenom trende zotrvajú, v tréningoch nepoľavia a postarajú sa o ďalšie úspešné reprezentovanie myjavského plávania.

zdroj a foto: B. Kormaník

Dátum vloženia: 28. 3. 2023 14:47
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 3. 2023 15:05
Autor: M. Hrin