Nastavenie veľkosti písma
+

Druhý triumf Myjavy v sérií o bronz

Druhý triumf Myjavy v sérií o bronz.

Séria o bronz vo volejbalovej Niké Extralige mužov pokračovala druhým zápasom v myjavskej športovej hale. Spartakovci v ňom zopakovali výsledok zo soboty z Prešova a vyhrali 3 : 0. Tretie stretnutie je na programe v sobotu 20. apríla 2024 v Prešove.

Prvý set držali pevne v rukách Myjavčania od začiatku do konca. V jeho priebehu si držali náskok od dvoch do štyroch bodov, čo aj potvrdili na konci, keď prvé dejstvo vyhrali 25 : 21. Druhý set odštartovali lepšie Prešovčania a viedli 2 : 0, 3 : 1 aj 4 : 2. To bolo ale naposledy, čo v druhom sete vyhrávali. Skóre bolo vyrovnané do stavu 11 : 11. Potom domáci pridali a razom bolo 18 : 12 v ich prospech. Koncovka sa začínala za stavu 20 : 15 a Myjavčania napokon zakončili set sedembodovým rozdielom - 25 : 18.
Tretí set bol vyrovnaný a mali v ňom mierne navrch Prešovčania. Od stavu 11 : 11 ale opäť preberali iniciatívu do vlastných rúk kopaničiari, Prešovčanom odskočili na päť bodov 18 : 13 a set napokon ukončili štvorbodovým rozdielom 25 : 21. Celý zápas tak vyhrali 3 : 0.

Niké Extraliga muži, séria o 3. miesto, 2. zápas – streda 17. 4. 2024 (hrá sa na tri víťazné stretnutia), stav série 2 : 0
TJ Spartak Myjava - VK MIRAD UNIPO Prešov 3 : 0 (21, 18, 21)

• rozhodovali: Schimpl a Tiršel, 398 divákov
  • zostava TJ Spartak Myjava: Konc 8, O. Zeman 1, Viskup 12, B. Skasko 12, M. Zeman 6, Valo 5, libero Ochodnický (Pollák 0). Tréner: M. Pipa
  • zostava VK MIRAD UNIPO Prešov: Suchanič 5, Jendrejčák 5, Barták 3, Ščerba 10, Tasev 4, Gulák 14, libero Turis (Anderko 2, Falat 0). Tréner: E. Digaňa
  • hráči zápasu: Dominik Valo (TJ Spartak Myjava) - Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Matúš Kalný, asistent trénera TJ Spartak Myjava: "Podstatné je víťazstvo 3 : 0. Dobre sme začali, presadzovali sme sa na útoku. Verím, že v sobotu sériu ukončíme a získame bronzové medaily."

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: "Výsledok je rovnaký, ako v sobotu. Výkon sme už ale podali lepší. V sobotu sme “odišli” po bojovnej stránke, teraz to bolo lepšie. V prvom sete sme sa “zarezali” sami, keď sme mali dva razy dvoják a raz sme sa vyhodili do autu. V druhom sete nám Myjava odovzdala päť lôpt zadarmo, z ktorých sme neurobili body. V treťom sete sme veľmi chceli, ale pokazili sme viac servisov ako sme podali na druhú stranu. Chlapci si to musia uvedomiť. Ja som naladený dobre a verím, že sa ešte uvidíme na Myjave."

Zápasy Niké Extraligy mužov v poslednom týždni – finále (hrá sa na 4. víťazné zápasy)