Nastavenie veľkosti písma
+

Cenný bod spod Dubňa po remíze s tabuľkovým susedom

Cenný bod spod Dubňa.

Počas veľkonočných sviatkov, v sobotu 30. marca 2024, vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava do Žiliny, aby si na tunajšej umelej tráve zmerali sily s tímom MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Zápas 22. kola MONACObet ligy 2023/2024 súperi pod Dubňom odohrali o 14.00 h.

Otvoriť skóre skúšal hneď v úvodných minútach stretnutia Sylla, ale nemieril presne. Potom v 16. minúte sa hnal sám na myjavskú svätyňu Appiah, Žákecha však neprekonal a s dorážkou neuspel ani Trabalík. O tri minúty neskôr mali Liptáci k dispozícií rohový kop, po ktorom si najvyššie pred gólmanom Spartaka vyskočil Voško a hlavičkou pod brvno poslal svoj tím do vedenia. V 24. minúte sa v pokutovom území domácich ocitol Castellano a z otočky poslal loptu priamo do Húskových rukavíc. V 28. minúte vyslal nebezpečný center spoluhráčom do šestnástky Appiah a rodiacu sa akciu odkopom hasil Bedecs. V 31. minúte bol v pokutovom území faulovaný Sylla a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Bedecs a v 32. minúte vyrovnal na 1 : 1. Do konca prvého dejstva si už ani jeden zo súperov vyloženú príležitosť na zakončenie nevypracoval a tímy sa rozišli na prestávku.

Do druhého polčasu vstúpili kopaničiari aktívne a v 51. minúte skúšal šťastie z hranice šestnástky Castellano. Potom v 70. minúte J. Halabrín nedovolene zastavil Laktionova v pokutovom území a penaltu mali pre zmenu k dispozícií hráči Tatrana. Zahrával ju v 71. minúte Appiah, ale hrdinom okamihu sa stal brankár Spartaka Žákech, ktorý zmenu stavu nepripustil. V 79. minúte číhal po rohovom kope pri vzdialenejšej žrdi Trabalík, našťastie hlavičkoval mimo priestor troch žrdí. Copko mal dobrú príležitosť v 86. minúte, keď išiel sám na brankára, ale aj teraz lopta skončila tesne vedľa. V 89. minúte skúšal strhnúť víťazstvo na stranu svojho tímu J. Halabrín a jeho strela letela nad brvno. Napokon ešte v 89. minúte mali šancu Liptáci, ale Žákech bol vo forme a dobre zasiahol aj v samotnom závere duelu.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnešný zápas od prvých minút hodnotím pozitívne. Chlapci doň vstúpili dobre naladení a bolo vidno, že chceme hrať futbal, že túžime bodovať. Hrali sme dobre kombinačne a už v úvode stretnutia sme mohli otvoriť skóre, ale Ali sa nepresadil. Stretnutie sa hralo vo vysokom tempe, divácky to bol atraktívny duel s dvoma penaltami, kde nás náš brankár podržal. V druhom polčase sme prebrali iniciatívu, no chýbala nám presnosť v zakončení. Takže s celkovou bojovnosťou chalanov som spokojný a ak budeme ukazovať takéto nasadenie aj v ďalších zápasoch, verím, že konečne budeme bodovať naplno."

• zostava MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Húska, Štrba, Voško, Capko, Diviš, Staš (90. Gerát), Bielák (46. Laura), Teplan, Appiah, Trabalík, Laktinov (76. Macejko)
  • zostava Spartaka Myjava: Žákech, Flamík (84. Šimeček), Sylla (84. Sow), Cisár, Čongrády (62. Copko), Halabrín J., Halabrín G., Castellano, Čurik. Vlasov (62. Boledovič), Bedecs (73. Prachar)
  • góly: 19. Voško - 32. Bedecs
  • ŽK: 19. Žákech, 26. Bedecs, 38. Halabrín J., 84. Flamík