Nastavenie veľkosti písma
+

Bronzové medaile pre myjavských volejbalistov!

Bronzové medaily pre myjavských volejbalistov!

Séria o tretie miesto medzi Prešovom a Myjavou sa v Niké Extralige mužov vo volejbale skončila v sobotu 20. apríla 2024 v najkratšom možnom čase.

Myjavčania vyhrali aj tretí duel, tentoraz 3 : 2, a od roku 2021 ťahajú medailovú sériu, keď v posledných troch rokoch získali vždy bronz a v roku 2021 striebro.

Aj v treťom zápase ukázali Myjavčania snahu a túžbu ukončiť sériu po troch dueloch. Prešovčania síce viedli 3 : 2, ale Myjava otočila na 7 : 3 a svoj náskok si počas celého setu držala. Napokon Spartak dotiahol prvý set do päťbodového rozdielu 25 : 20.

V druhom sete sa ale domáci volejbalisti prebrali v pravý čas. Náskok Myjavy zmazali za stavu 18 : 18 a po prvý raz v sete viedli pri skóre 23 : 22. Na zisk setu premenili napokon tretí setbal.

V treťom sete už boli Prešovčania odvážni, všetko im vychádzalo a tak bolo viacmenej len otázkou, akým bodovým rozdielom v prospech domácich sa tento set skončí. Počítadlo sa nakoniec zastavilo na stave 25 : 14, keď Digaňovci premenili druhý setbal.

Vo štvrtom sa ale prebrali pre zmenu hostia a na ihrisku dávali najavo, že nechcú predlžovať sezónu. Domáci mali síce mierne navrch a v koncovke viedli 19 : 17. Myjavčania ale otočili na 20 : 19 vo svoj prospech a druhým premeneným setbalom vyrovnali skóre duelu na 2 : 2.

Tajbrejk bol opäť ukážkou toho, ako sa stráži trojbodový náskok. Ten si vybojovali Myjavčania za stavu 7 : 4 a držali si ho pevne až do konca tajbrejku. Duel a aj sezónu pre oba tímy ukončil podaním do siete prešovský nahrávač Barták.

Niké Extraliga muži, séria o 3. miesto, tretí zápas – sobota 20. 4. 2024 (hralo sa na tri víťazné stretnutia) stav série 0 : 3
VK MIRAD UNIPO Prešov - TJ Spartak Myjava 2 : 3 (-20, 23, 14, -22, -12)

• rozhodovali: Andrejčák a Smolko, 297 divákov
  • zostava VK MIRAD UNIPO Prešov: Suchanič 5, Jendrejčák 5, Barták 3, Ščerba 10, Tasev 4, Gulák 14, libero Turis (Anderko 2, Falat 0). Tréner: E. Digaňa
  • zostava TJ Spartak Myjava: Konc 8, O. Zeman 1, Viskup 12, B. Skasko 12, M. Zeman 6, Valo 5, libero Ochodnický (Pollák 0). Tréner: M. Pipa
  • hráči zápasu: Pavol Anderko (VK MIRAD UNIPO Prešov) - Ľuboš Ochodnický (TJ Spartak Myjava)

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Myjava: "Zaslúžene Myjava vyhrala, aj keď sme vzdorovali. Sme v profesionálnom športe, prehrali sme. Máme zemiakovú medailu. Papierovo sme sa chceli dostať do prvej štvorky, vykročili sme z tieňa. Mňa ako trénera mrzí, že nám niektoré veci nešli a chýbal tam správny drive za výsledkami. Mladí sa zlepšili."

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: "Tento zápas bol z prešovskej strany veľmi dobrý, musím ich pochváliť za bojovnosť. My sme hrali prvý set veľmi dobre a potom sa Prešov trafil do servisu. Prešov nám to sťažil a o to sú cennejšie bronzové medaily. Som rád, že sme sa v štvrtom a piatom sete vrátili do našej hry a konečne sme si dokázali prihrať a zároveň úspešne zaútočili. Teší ma, že sme nezložili zbrane.

Dominik Valo, nahrávač TJ Spartak: "Mysleli sme si, že tretie víťazstvo príde samé a Prešovčania nám ukázali, že to také jednoduché nebude. Konečne nás zatlačili servisom, ktorým sú takí známi a donútili nás prebrať sa. Som veľmi rád, že sme sa nevzdali, vyhrali štvrtý set a v piatom viedli od začiatku, čím sme potvrdili, že sme sériu o bronz vyhrali zaslúžene."

Zápasy Niké Extraligy mužov v poslednom týždni – finále (hrá sa na 4. víťazné zápasy):